Zabiegi

Skleroterapia

Skleroterapia w Gdańsku

Skleroterapia pozwala bezboleśnie, małoinwazyjnie, a zarazem skutecznie zlikwidować obecne zmiany. Ostrzykiwanie (tzw. obliteracja) specjalistycznym roztworem lub pianką żylaków i tzw. pajączków, powoduje ich zamknięcie. Przy czym likwiduje się też od razu przyczynę powstawania tych problemów. Warto podkreślić, że u większości pacjentów efekty są wieloletnie!

Dowiedz się, dlaczego warto wybrać właśnie tę metodę!

Skleroterapia ma bardzo dużo zalet, dlatego wybiera ją coraz więcej osób. Spójrz niżej i dowiedź się z jakich powodów.

Zalety skleroterapii

  • Pozwala leczyć żylaki różnej wielkości oraz w wielu miejscach
  • Krótki zabieg – cała ingerencja trwa około 20 minut
  • Metoda mało inwazyjna i przeprowadzana ambulatoryjnie
  • Brak konieczności miejscowego znieczulenie skóry, skleroterapia nie wymaga również znieczulenia ogólnego! Chory nie zostaje dodatkowo obciążony i osłabiony po narkozie
  • Jest to skuteczna metoda leczenia nawet niewielkich, kosmetycznie nieestetycznych żylaków
  • Pacjenci mogą wrócić do codziennych czynności niemal natychmiast po zabiegu
  • Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów, taka małoinwazyjna ingerencja, pozwala na skuteczne usunięcie nawet bardzo drobnych zmian, a także zapobieganie powstawaniu nowych
  • Po zabiegu skleroterapii nie wymagane jest zwolnienie lekarskie

Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738

Skleroterapia żylaków – jak przebiega taka procedura?

Skleroterapia nie jest klasyczną operacją, ale zabiegiem. Przeprowadza się ją niezależnie od wielkości i umiejscowienia żylaków. Można też wykonać ją, gdy pojawiają się pierwsze pajączki. Dzięki temu unikniesz dużej i skomplikowanej operacji. Efekty są natomiast znakomite, nie tylko lecznicze, ale i estetyczne.

Obliteracja żył specjalistycznym preparatem wywołuje zapalenie żyły, co jest bezpośrednią przyczyną włóknienia jej ścian, które kończy się zamknięciem naczynia krwionośnego. W efekcie żylaki całkowicie znikają, bez szkody dla organizmu, bo i tak były niewydolne. Pozostaje za to niebagatelny efekt estetyczny oraz przede wszystkim leczniczy.

Zabieg wykonuje się za pomocą bardzo cienkich igieł, więc jest on zupełnie bezbolesny oraz całkowicie bezpieczny. Nie jest też potrzebne jakiekolwiek znieczulenie – w przypadku bardziej wrażliwych pacjentów można zastosować znieczulenie miejscowe. Wystarczy, że chory wygodnie się położy, a doświadczony chirurg naczyniowy rozpocznie podawanie leczniczego preparatu. Najczęściej wystarczy 2 do 5 zabiegów, by żylaki zostały całkowicie usunięte. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania schorzenia, czyli po prostu ich wielkości. Zabieg można połączyć z obliteracją laserową lub klejeniem żył by uzyskać jeszcze lepsze i szybsze efekty.

skleroterapia

Skleroterapia – jak się przygotować do takiego zabiegu?

W trakcie konsultacji z chirurgiem naczyniowym wykonuje on badanie USG metodą Dopplera. Bezpośrednio przed zabiegiem nie wolno nakładać na nogi żadnych kremów i maści oraz innych kosmetyków. Niewskazane jest też golenie nóg, co – wbrew pozorom – wcale nie pomoże wykonującemu zabieg, a może nawet utrudnić mu pracę. Mogą powstać wtedy zaczerwienienia, które przeszkadzają w obserwacji naczyń krwionośnych.

Skleroterapia – po zabiegu należy przestrzegać pewnych zaleceń

Przez miesiąc nie powinno się wystawiać nóg na światło słoneczne, ani opalać w solarium. Trzeba też unikać gorących kąpieli i wysokich temperatur, więc zabiegu lepiej nie przeprowadzać w sezonie letnim lub przed wycieczką do ciepłych krajów. Ponadto zaleca się częstą zmianę pozycji. Bezpośrednio po zabiegu koniecznie trzeba iść na długi spacer (najlepiej godzinny). Później przez jakiś czas trzeba nosić specjalistyczne pończochy uciskowe.

Zobacz również: Laserowe zamykanie naczynek na twarzy laserem Varilite w Clinica Cosmetologica

Leczenie żylaków: skleroterapia – co jeszcze musisz wiedzieć!
Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738

Skleroterapia – wskazania do przeprowadzania właśnie tej metody:

  • Malformacje naczyniowe
  • Widoczne pajączki naczyniowe na skórze (tzw. teleangiektazje)
  • Choroba naczyń żylnych
  • Żylaki:
    – niewydolnych żył powierzchownych i przeszywających,
    – powstałe po ciąży,
    – w okolicy: kostki przyśrodkowej podudzi , sromu, owrzodzenia skóry – przy zmianach dermatologicznych.
    – pozostałe po operacji.

Istnieją także pewne przeciwwskazania, które wykluczają właśnie takie leczenie żylaków.

Przeciwwskazania do skleroterapii

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Nadwrażliwość na preparaty stosowane w skleroterapii
  • Choroby zapalne skóry
  • Nieleczone stany zapalne w okolicy naczyniowej, która ma zostać poddana skleroterapii
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Zaburzenia krążenia i choroby serca

Nie martw się jednak, ponieważ o wykonaniu skleroterapii zawsze decyduje wyspecjalizowany chirurg naczyniowy. Jeśli uzna, że ta metoda nie jest dla Ciebie dobra, wybierze inny najwłaściwszy, indywidualny sposób leczenia Twojego schorzenia.

Skleroterapia – leczenie żylaków w Centrum Zdrowia Lifemedica – doświadczenie i profesjonalizm, bezpieczeństwo!

Skleroterapia jest innowacyjnym, skutecznym i bezpiecznym sposobem na usunięcie uciążliwych zmian naczyniowych, takich jak pajączki i małe żylaki. W Lifemedica zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych chirurgów naczyniowych, którzy posiadają nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale również ogromne doświadczenie praktyczne. Centrum Zdrowia Lifemedica jest wyposażony najnowocześniejszy sprzęt, narzędzia oraz preparaty, co sprawia, że pobyt w naszej placówce jest bezstresowy. Pacjenci mogą liczyć na fachową i indywidualną opiekę uprzejmego personelu medycznego.

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami, rozwiejemy Twoje wątpliwości!
Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738