Zabiegi

Laserowe usuwanie żylaków (EVLT)

Laserowe usuwanie żylaków w Gdańsku

Zabieg laserowego usuwania żylaków jest skuteczny i nie pozostawia blizn, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod. Polega na wprowadzeniu do chorej żyły cienkiego włókna laserowego, które emituje wiązkę światła o wysokiej energii. Laserowe usuwanie żylaków efekty daje natychmiastowe. Wytwarzana przez ten laser energia, powoduje uszkodzenie i zamknięcie chorej żyły, która naturalnie zostaje wchłonięta przez organizm. Taka ingerencja na powstałe zmiany jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Co najważniejsze, mało inwazyjne laserowe usuwanie żylaków, powikłania tym samym minimalizuje!

Dzięki postępowi nauki i medycyny, przeprowadzono w USA pierwsze laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych (ang. EVLT – EndoVenous Laser Treatment). Dziś jest to metoda powszechna i polecana przez cały świat nowoczesnej medycyny.

Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738

Laserowe usuwanie żylaków – jak wygląda taki zabieg?

Najpierw chirurg naczyniowy, dzięki aparaturze USG, zaznacza na skórze punkty, które określają przebieg głównych pni żylnych oraz ich odgałęzień (układ żylny) – jest to tzw. mapowanie. Po czym wyznacza miejsce, w którym wprowadzone zostanie włókno laserowe. Następuje znieczulenie, ale tylko miejscowe (dotyczy skóry i tkanki podskórnej). Wszystkie etapy zabiegu prowadzone są pod kontrolą USG. Zazwyczaj poniżej kolana, do żyły wprowadzone zostaje włókno laserowe – najpierw uruchamia się laser, a potem wycofuje włókno, co wywołuje natychmiastowe zamykanie się niewydolnego naczynia krwionośnego.

laserowe usuwanie zylakow

Jak przebiega laserowe usuwanie żylaków? Kliknij i dowiedz się więcej: laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków – jak się przygotować?

Przed planowanym zabiegiem istotne jest przestrzeganie kilku zaleceń i zasad.

Przede wszystkim należy poinformować lekarza:

 • o zażywanych lekach (szczególnie przeciwzakrzepowych, w przypadku konieczności ich stosowania, uzgadnia się to z lekarzem),
 • o chorobach przewlekłych (cukrzyca, zaburzenia funkcjonowania tarczycy, czy układu krążenia).

W dniu zabiegu

Żeby dostęp do miejsca, w którym zostanie wykonany zabieg był lepszy, należy obowiązkowo założyć wygodne, luźne ubrania, jak również trzeba starannie umyć nogi i wygolić włosy na obszarze, który będzie poddany ingerencji (odwrotnie niż w przypadku skleroterapii – przeczytaj więcej). Można usunąć owłosienie chemicznie – za pomocą maści lub kremów depilujących.

Co również ważne, powinno się bezwzględnie odstawić wszystkie leki hormonalne – także hormonalne środki antykoncepcyjne. Nie powinno się ich przyjmować co najmniej przez trzy tygodnie przed laserowym usuwaniem żylaków. Zaleca się nawet miesiąc!

Przed zabiegiem bezwzględnie należy unikać spożywania alkoholu. Przy znieczuleniu miejscowym, jedzenie i picie jest dozwolone.

Ważne!
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z chirurgiem naczyniowym!

Laserowe usuwanie żylaków – co musisz wiedzieć?

Laserowe usuwanie żylaków – zalety tej metody:

 • Mało inwazyjny zabieg – minimalizujący ryzyko powikłań, takich jak: infekcje, krwawienia, stany zapalne.
 • Krótki czas trwania zabiegu – w zależności od rozległości zmian – od 30 minut do godziny.
 • Szybki powrót do codziennych czynności – pacjent może wrócić do pracy i normalnych aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu.
 • Brak widocznych blizn – po zabiegu nie ma szwów w miejscu po nakłuciu, przez co pacjent nie musi się martwić o estetykę swoich nóg.
 • Skuteczność zabiegu oceniana na około 95%.
 • Mniej bolesny i o wiele bardziej komfortowy zabieg, niż tradycyjna metoda chirurgiczna.

Laserowe usuwanie żylaków – wskazania do zabiegu

 • obecność żylaków, które powodują dolegliwości lub nieestetyczny wygląd nóg,
 • nawracające owrzodzenia podudzi,
 • niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej.

Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738

Przeciwwskazania do laserowego usuwania żylaków

Przeciwwskazania, które uniemożliwiają zastosowania właśnie tej metody to:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • ostra zakrzepica żylna
 • choroby wątroby i nerek,
 • ciąża,
 • ostre i przewlekłe choroby zakaźne,
 • nadwrażliwość na składniki używane w zabiegu,
 • niewydolność serca i układu krążenia,
 • cukrzyca w zaawansowanym stadium.

Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz przeprowadza dokładny wywiad i badania lekarskie, by wykluczyć obecność przeciwwskazań!

Laserowe usuwanie żylaków – zalecenia po zabiegu, których trzeba bezwzględnie przestrzegać

Bezpośrednio po skończonym zabiegu na kończynę zakłada się uciskowy opatrunek. Z reguły jest to specjalistyczna pończocha o stopniowanym ucisku, która nie powoduje dużego dyskomfortu i nie ogranicza ruchów. Za to już po 20 minutach pacjent może już wrócić do domu.

Centrum Zdrowia Lifemedica: tutaj wykonujemy profesjonalne laserowe usuwanie żylaków – efekty, których oczekujesz są na wyciągnięcie ręki!

Nasz zespół składa się z doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie chirurgii naczyniowej. Dbają oni o to, aby każdy pacjent otrzymał kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Na pewno zastanawiasz się jeśli chodzi o laserowe usuwanie żylaków, kiedy widać efekty? Zabieg laserowego usuwania żylaków w Centrum Zdrowia Lifemedica to metoda, która daje wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami chirurgicznymi. Nasi specjaliści korzystają z nowoczesnego sprzętu, co umożliwia precyzyjne i bezbolesne usuwanie żylaków. Chorzy, poddani temu zabiegowi, doświadczają krótszego okresu rekonwalescencji oraz mniejszego ryzyka powikłań!

Zabieg usuwania żylaków laserem w Lifemedica to gwarancja skuteczności , a tym samym bezpieczeństwa dla każdego pacjenta. Jeśli masz wątpliwości dotyczące tego, czy ta metoda jest dla Ciebie odpowiednia, a może lepsza będzie inna, to zadzwoń do nas i umów konsultację z jednym z naszych wybitnych chirurgów naczyniowych. Lekarz ten przeprowadzi z Tobą wywiad, po czym wykona niezbędne badania, a następnie podejmie właściwe decyzje.

Ile kosztuje laserowe usuwanie żylaków w Centrum Zdrowia Lifemedica? Kliknij w link poniżej i dowiedz się więcej.

Cennik

Cena zabiegu jest zależna od stwierdzonej podczas konsultacji i badaniu USG Dopper nieprawidłowości w układzie żylnym.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738