Zabiegi

Klejenie żylaków metodą VenaSeal

Klejenie żylaków to innowacyjna i małoinwazyjna metoda leczenia niewydolności żylnej. Metoda VenaSeal pozwala na skuteczne i szybkie pozbycie się uciążliwych żylaków na nogach.

Klejenie żylaków – na czym polega zabieg?

Celem zabiegu jest zasklepienie żylaka za pomocą specjalnego kleju medycznego. Klej umieszczany jest w żyle przy użyciu specjalnego dozownika. Do zdecydowanych zalet metody VenaSeal należy brak konieczności znieczulania Pacjenta tak mocno, jak przy innych zabiegach usuwania żylaków – np. laseroterapii. VenaSeal jest alternatywą dla operacyjnych zabiegów usuwania żylaków.
-System VenaSeal powoduje natychmiastowe zamknięcie chorych, niewydolnych żył. Klej wprowadzony do żyły powoduje jej zamknięcie a następnie zwłóknienie. W efekcie żylaki oraz inne dolegliwości z nimi związane: obrzęki i uczucie ciężkości w nogach znikają – powiedział lek. med. Przemysław Konczalski, chirurg naczyniowy w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.

Jak wygląda zabieg?

Klejenie żylaków odbywa w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg odbywa się pod stałą kontrolą głowicy ultrasonograficznej, dzięki której lekarz precyzyjnie umieszcza klej w chorobowo zmienionej żyle. Zabieg na jedną nogę trwa około 25 minut, na obie – około 40. Przed – konieczna jest wizyta kwalifikująca do zabiegu, podczas której specjalista zadecyduje o możliwości przeprowadzenia zabiegu. W razie przeciwwskazań, wskaże inną metodę.
– Dobór najlepszej metody leczenia żylaków zależy przede wszystkim od typu niewydolności żylnej, średnicy oraz przebiegu niewydolnego naczynia, stopnia krętości oraz rozmieszczenia niewydolnych bocznic oraz szeregu innych czynników – powiedział dr n. med. Marcin Giaro, specjalista chirurgii naczyniowej, angiolog w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.

Klejenie żylaków. Czy zabieg jest bolesny?

Zdecydowana większość Pacjentów podczas zabiegu nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Co więcej, bezpośrednio po zabiegu, Pacjenci – o ile nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu – wracają do normalnej aktywności.
Do zalet metody Venaseal, wyróżniających ją na tle innych sposobów leczenia żylaków należą:

  • praktycznie bezbolesny przebieg zabiegu wynikający z braku (często uciążliwego) znieczulenia tumescencyjnego oraz istnienia niekorzystnych efektów termicznych (nagrzewania tkanek), które mogą występować w czasie wewnątrznaczyniowych procedur termoablacyjnych, takich jak laseroterapia, radioablacja, czy terapia parą wodną,
  • brak ryzyka uszkodzenia gałęzi nerwowych biegnących podskórnie,
  • krótki czas trwania procedury,
  • wysoka skuteczność w przypadku dużych żylaków (przewaga nad skleroterapią),
  • efekt natychmiastowego zamknięcia żylaka (po zabiegu żylak jest sklejony, później dochodzi do jego włóknienia),
  • szybki powrót do codziennych obowiązków zaraz po zabiegu, możliwość odbycia podróży już w kilka dni po zabiegu (również samolotem),
  • brak konieczności stosowania wyrobów uciskowych w okresie pozabiegowym. Jest to szczególnie istotne u osób otyłych, u których stosowanie tego typu wyrobów jest niemożliwebrak istotnych zasinień, blizn i bolesności w okresie pozabiegowym.

Zarejestruj się na wizytę kwalifikacyjną na zabieg:

telefonicznie: +48 794 795 738
e-mail:rejestracja@lifemedica.pl