Zabiegi

Klejenie żylaków

Klejenie żylaków w Gdańsku

klejenie zylakow-sprzetKlejenie żylaków systemem to innowacyjna metoda leczenia żylaków na nogach, która cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na swoją skuteczność i minimalną inwazyjność.

Klejenie żylaków wykonywane jest w Centrum Zdrowia Lifemedica przez doświadczonych chirurgów naczyniowych, co zapewnia najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738

Klejenie żylaków – na czym polega?

Przy użyciu specjalnego dozownika wprowadza się specjalistyczny, medyczny klej do chorej żyły, który skutecznie zasklepia (zamyka) żylaka od wewnątrz. Klej pozostaje w żyle przez co trwale ją zamyka.

Jak wygląda zabieg?

Klejenie żylaków odbywa w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg odbywa się pod stałą kontrolą głowicy ultrasonograficznej, dzięki której lekarz precyzyjnie umieszcza klej w chorobowo zmienionej żyle. Zabieg na jedną nogę trwa około 25 minut, na obie – około 40. Przed – konieczna jest wizyta kwalifikująca do zabiegu, podczas której specjalista zdecyduje o możliwości przeprowadzenia zabiegu.

klejenie zylakow

Metoda klejenia żylaków – jak się przygotować do takiego zabiegu?

Przygotowanie jest bardzo proste, nie wymaga szczególnych działań ze strony pacjenta. Przed zabiegiem chory powinien zgłosić lekarzowi wszelkie dolegliwości, choroby przewlekłe, aktualne leki i alergie. Bezpośrednio przed zabiegiem pacjent powinien przestrzegać zaleceń lekarza i być w pełni gotowy do przeprowadzenia zabiegu.

Dr n. med. Marcin Giaro„Do zdecydowanych zalet metody należy brak konieczności znieczulania Pacjenta tak rozlegle, jak przy innych zabiegach usuwania żylaków. Klejenie żylaków jest alternatywą dla operacyjnych zabiegów usuwania żylaków. Klejenie powoduje natychmiastowe zamknięcie chorych, niewydolnych żył, a następnie zwłóknienie. W efekcie znikają żylaki oraz inne dolegliwości z nimi związane takie jak obrzęki, czy uczucie ciężkości w nogach” – mówi dr n. med. Marcin Giaro, chirurg naczyniowy z Lifemedica w Gdańsku

Klejenie i zamykanie żylaków – ważne informacje

Klejenia żylaków – zalety stosowania tej metody:

 • Bezbolesny przebieg zabiegu wynikający z braku:
  – często uciążliwego znieczulenia tumescencyjnego,
  – istnienia niekorzystnych efektów termicznych – nagrzewania tkanek, które mogą występować w czasie wewnątrznaczyniowych procedur termoablacyjnych.
 • Krótki czas trwania procedury.
 • Wysoka skuteczność działania: efekt natychmiastowego zamknięcia żylaka (po zabiegu żylak jest sklejony, później dochodzi do jego włóknienia),
 • Bezpieczeństwo – w porównaniu do innych tradycyjnych metod leczenia takich schorzeń, (szczególnie przy dużych żylakach):
  – zmniejsza się ryzyko powikłań,
  – brak istotnych zasinień, blizn i bolesności w okresie pozabiegowym,
  – minimalna inwazyjność – brak ryzyka np. uszkodzenia gałęzi nerwowych biegnących podskórnie.
 • Krótki czas rekonwalescencji – dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się szybkim powrotem do codziennych aktywności. W kilka dni po zabiegu mogą nawet odbyć podróż – również samolotem!
 • Brak potrzeby noszenia uciskowych pończoch po zabiegu. Jest to szczególnie istotne u osób otyłych, u których stosowanie tego typu wyrobów jest niemożliwe.

Klejenie i zamykanie żylaków – wskazania

Wskazania obejmują choroby żył kończyn dolnych, takie jak żylaki lub owrzodzenia żylna. Metoda ta jest również stosowana w przypadku braku skuteczności innych metod leczenia żylaków.

Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738

Klejenia żylaków systemem – przeciwwskazania wykluczające zastosowanie u pacjenta

Zabieg nie jest zalecany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Ponadto wykluczają podjęcie tej metody: choroby autoimmunologiczne. Poważnym przeciwwskazaniem są zakażenia skóry, jak również wrażliwość na składniki kleju medycznego.

Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent powinien przejść wstępne badanie, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania!

Dr n. med. Marcin Giaro„Dobór najlepszej metody leczenia żylaków zależy przede wszystkim od typu niewydolności żylnej, średnicy oraz przebiegu niewydolnego naczynia. Ponadto wpływa też szereg innych czynników, takich jak np. stopień krętości i rozmieszczenia niewydolnych bocznic” – mówi dr n. med. Marcin Giaro, chirurg naczyniowy z Lifemedica w Gdańsku

Przyjdź do Centrum Zdrowia Lifemedica na zabieg klejenia żylaków!

Jeśli zauważyłeś u siebie żylaki i chcesz skorzystać z innowacyjnych metod ich leczenia, koniecznie odwiedź naszą placówkę, która oferuje szereg nowoczesnych, a tym samym skutecznych metod leczenia chorób układu krążenia. Na przykład klejenie żylaków. Dzięki naszemu doświadczeniu, profesjonalizmowi możesz być pewien, że otrzymasz najlepszą opiekę medyczną, jak również osiągniesz pozytywne efekty leczenia.

Umów się na wizytę konsultacyjną już dziś i pozbądź się problemów z żyłami raz na zawsze!

Skutecznie i szybko pozbądź się uciążliwych żylaków na nogach.

Zarejestruj się na wizytę kwalifikacyjną na zabieg:
telefonicznie: +48 794 795 738
e-mail:rejestracja@lifemedica.pl